Filološki fakultet

Biografija - Kostić Savo

Savo Kostić je rođen Podgorici gdje je završio osnovno i srednjoškolsko obrazovanje. Nakon završene srednje škole upisao je Filozofski fakultet u Novom Sadu (Odsjek za engleski jezik i književnost) na kom je diplomirao u junu 1997.

Angažman na Univerzetu Crne Gore započeo je u martu 2002. godine na tadašnjem Institutu za strane jezike. Predavao je opšti engleski jezik na Ekonomskom, Prirodno-matematičkom, Pravnom i Elektrotehničkom fakultetu. Držao je vježbe na predmetima Savremeni engleski jezik I, II, III i IV (prevod sa i prevod na engleski jezik). Trenutno je u zvanju višeg lektora na Filološkom fakultetu.

Objavljivao je naučne radove u zbornicima u zemlji i inostranstvu iz oblasti teorije prevodjenja, književne kritike kao i metakognicije.