Filološki fakultet

Biografija - Lazarević Radmila

Radmila Lazarević završila je italijanski jezik i književnost na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, na kome je i magistrirala kod akademika Ivana Klajna, sa tezom pod naslovom Frazeološke sintagme u italijanskom i srpskom jeziku. Doktorirala je na istom fakultetu, sa disertacijom Leksičko-semantičko polje boja u italijanskom i srpskom jeziku, pod mentorstvom prof. dr Mile Samardžić.

Angažovana je u zvanju docenta na Studijskom programu za italijanski jezik i književnost Filološkog fakulteta u Nikšiću, na predmetima iz oblasti italijanske morfosintakse, leksikologije, semantike i frazeologije, kao i na vježbama prevođenja s italijanskog na crnogorski jezik i obratno.

U naučnom radu bavi se kontrastivnom lingvistikom i njenom primjenom u prevođenju, kao i italijanskom morfosintaksom, leksikologijom i frazeologijom. Član je udruženja lingvista DPLCG.

kontakt:    radmilal@ucg.ac.me