Gostujuće predavanje – profesor Sami Lanu, Finska

Profesor Sami Lanu, sa Saimaa University of Applied Sciences iz Finske, u okviru programa mobilnosti predavača ERASMUS+, održao je predavanje studentima IV godine Ekonomskog fakulteta. Prof. Lami  je predstavio  studentima  koncept  digitalnog marktetinga, kanale i strategije koji se primijenjuju u Finskoj, kako bi se što brže i jeftinije došlo do potencijalnog potrošača na međunarodnom nivou. S obzirom na to da trgovina međunarodnim uslugama raste, a gdje značajno mjesto zauzima turizam, kao oblik nevidljivog izvoza, prikazan je primjer upotrebe digitalnog marketinga u razvoju i promociji finskog turizma na udaljenim tržištima kao što su Kina i Japan. Predavanje je održano u okviru predmeta Međunarodna ekonomija. Studenti su aktivno učestovali u diskusiji o prednostima i nedostacima ovog novog koncepta u savremenom poslovanju.

Napomena: fotografija je preuzeta sa https://www.saimia.fi/en-fi/