Obavještenje o konkursu za mobilnost studenata na Tehničkom univerzitetu u Ostravi

Po osnovu institucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost sklopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu studenata u zimskom semestru akademske 2023/24.

Konkursom su predviđene ČETIRI finansirane mobilnosti u trajanju od 5 mjeseci za osnovne i master studije.

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokumenta:

1. Uvjerenje o prosječnoj ocjeni i prevod uvjerenja na engleski jezik
  2. Kopija posljednje diplome (ukoliko je ima)
  3. Potvrdu o studiranju i prevod potvrde na engleski jezik
  4. Dokaz o znanju engleskog jezika/jezika nastave
  5. CV u Europass formatu
  6. Motivaciono pismo na engleskom jeziku/jeziku nastave
  7. Predlog Ugovora o učenju (sa prodekanom u čijoj je nadležnosti međunarodna saradnja sastaviti listu predmeta koji će se slušati na univerzitetu domaćinu; Ugovor je sklon izmjenama, ali u fazi prijave je potrebno napraviti inicijalni predlog)
  8. Dokumentovane vannastavne aktivnosti (ukoliko ih ima): međunarodni studentski skupovi, aktivnosti studentskih organizacija, stručna usavršavanja, pohađanje ljetnjih škola, volontiranje.
  9. Skenirana kopija prve stranice pasoša
  10. Izjava o dosadašnjem učešću u programima mobilnosti (da li je student učestvovao, koliko puta u toku trenutnog nivoa studija i u kojim programima)
  11. Ukoliko je je kandidat student sa invaliditetom, dostaviti potvrdu ili naglasiti prodekanu
  12. Popunjen online prijavni formular - https://forms.gle/5zguW7TAqNYZz4387

Z

U fazi prijave prevod dokumentacije na engleski jezik ne mora biti ovjeren od strane sudskog tumača.

Student prilaže dokaz o potrebnom znanju jezika (potvrdu), a dodatno se boduju sljedeći sertifikati:

• Engleski jezik: TOEFL, IELTS, CAMBRIDGE
  • Njemački jezik: Goethe sertifikat
  • Francuski jezik: Delf/Dalf
  • Španski: Dele
  • Italijanski: Cils, Celi

NapomenaStudentima se preporučuje da posjete veb-sajt univerziteta, kako bi već u fazi prijave napravili izbor predmeta koje će slušati i polagati na stranom univerzitetu, i koji će im biti priznati po povratku na matični fakultet.

Prije odlaska na mobilnost studenti moraju imati Ugovor o učenju sastavljen i potpisan u saradnji sa prodekanom za međunarodnu saradnju.

Sve dodatne informacije koje se odnose na ovaj konkurs možete da nađete na sledećem linku:

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije fakultetima je 6. april 2023. godine.