Praktične aktivnosti u vrtiću - Upoznavanje društva

Studenti/studentkinje III godine Studijskog programa za predškolsko vaspitanje i obrazovanje su u okviru predmeta Metodika upoznavanja društva, pod mentorstvom dr Mirkom Đukanovićem i mr Marijanom Blečić, realizovali planirane praktične aktivnosti. Kompletna edukacija u okviru predmeta usmjerena je ka osposobljavanju studenata/studentkinja, kao budućeg kadra koji će u potpunosti odgovoriti savremenim zahtjevima vaspitno-obrazovnog procesa na predškolskom uzrastu. U vrtiću "Sunce" (JPU "Dragan Kovačević"- Nikšić) dva puta nedeljno realizovane su aktivnosti u okviru planiranih tema, među kojima izdvajamo: Moja porodica, Zanimanja, Reciklaža. Posebna pažnja u pripremi budućih vaspitača/vaspitačica posvećena je stvaranju kreativnog ambijenta za učenje, koji je u skladu sa potrebama, mugućnostima i interesovanjima djece predškolskog uzrasta. Dio atmosfere sa realizovanih aktivnosti donosimo na fotografijama.