Korišćenje fakultetske biblioteke

Studenti Studijskog programa za crnogorski jezik i južnoslovesnke književnosti imaju privilegiju da koriste usluge fakultetske biblioteke sa čitaonicom, koja raspolaže književnim fondom od preko 200.000 bibliotečkih jedinica.

Fakultet je pokriven bežičnim internet signalom, posjeduje savremenu tehnologiju za izvođenje nastave jezika, nekoliko informatičkih učionica, a na raspolaganju vam je i mogućnost dobavljanja dodatne stručne literature za potrebe izrade naučnih radova.

Institut za jezik i književnost Filološkog fakulteta izdaje časopis Riječ koji vam pruža saznanja iz nauke o jeziku i nauke o književnosti naših i renomiranih evropskih stručnjaka. Institut je pokrenuo i časopis Filološke sveske u kojem naši studenti imaju mogućnost da objavljuju svoje radove.