Osnovne informacije

Instrumentalni studiji na Muzičkoj akademiji dio su tridesetpetogodišnje  tradicije visokoškolskog muzičkog obrazovanja u Crnoj Gori. Riječ je o integraciji studijskih programa koji su do sada obrazovao velik broj umjetnika u ovoj umjetničkoj grani. Na tržištu rada, u sistematizacijama ustanova na kojima se naši svršeni studenti zapošljavaju, predviđen nivo kvalifikacije su specijalističke studije. Predloženi studijski program zamijeniće postojeće i osigurati potrebne kompetencije i traženu kvalifikaciju. Studenti koji završavaju Instrumentalno vokalni studij obrazovani su za samostalni umjetnički rad na području muzičkog reproduktivnog stvaralaštva, kao solisti i kao članovi kamernih ansambala, korepetitora ili orkestarski muzičari. Osposobljeni su za samostalni rad u kulturi, prosvjeti, turističkoj i festivalskoj djelatnosti, masovnim medijima i u drugim sličnim djelatnostima. Uz završen pedagoški modul osposobljeni su za rad u osnovnim i srednjim muzičkim školama kao nastavnici instrumenata.