Studirajte u Slovačkoj - Stipendije Vlade Slovačke

Vlada Slovačke dodjeljuje stipendije u okviru Nacionalnog programa stipendija za podršku mobilnosti, namijenjenih studijskim  i istraživačkim boravcima, tokom ljetnjeg semestra  akademske 2017/2018. godine.

Krajnji rok za podnošenje zahtjeva je 31. oktobar 2017. godine do 16 sati, po centralno-evropskom vremenu.

Prijave se podnose online, na internet stranici www.stipendia.sk odnosno www.scholarships.sk .

Ovaj stipendijski program Slovačke Republike osmišljen je kao podrška mobilnosti za inostrane studente, student doktorskih studija, univerzitetske profesore, istraživače i umjetnike, omogućavajući im boravak na slovačkim univerzitetima i slovačkim istraživačkim organizacijama. Studenti i doktoranti mogu aplicirati i za dodatak za putne troškove.

Ovaj Program finansira Ministarstvo obrazovanja, nauke i sporta Republike Slovačke.

Sljedeći rok za podnošenje aplikacija  biće 30. april 2018. godine, za stipendije u akademskoj 2018/2019. godini.

Za dodatna pitanja i pojašnjenja u vezi sa ovim Programom, načinom konkurisanja, kao i ostalim detaljima, zainteresovani kandidati se mogu obratiti direktno administratoru, gospodinu Lukáš Marcin-u,  na:  lukas.marcin@saia.sk .