Podkast „Ključne riječi“: teorija svjetskog sistema Imanuela Volerstina - prof. dr Milan Popović

Gost VI podkasta „Ključne riječi“ je prof. dr Milan Popović, politikolog i sociolog, redovni profesor na Pravnom fakultetu Univerziteta Crne Gore na predmetu Savremeni politički sistemi i gostujući predavač na više evropskih i svjetskih univerziteta. Napisao je oko dvadeset knjiga iz oblasti društvenih nauka i tri romana.

Za podkast Centralne univerzitetske biblioteke (CUB) prof. dr Milan Popović je govorio o svjetskom sistemu Imanuela Volerstina, o kapitalističkoj svjetskoj privredi, dugim istorijskim ciklusima, tzv. dvorskoj "događajnoj" istoriji, slomu kapitalizma...

Urednik i voditelj je bibliotekar mr Vuksan Vuksanović.

Podkast se realizuje u saradnji sa Fakultetom dramskih umjetnosti; montažu potpisuje Blažo Tatar, a produkciju dr Edin Jašarović.

Razgovor sa prof. dr Milanom Popovićem možete pogledati na YouTube kanalu CUB ili u video prilogu u nastavku: