Dr Džon Rodžers poklonio Biblioteci 278 knjiga i časopisa

Dr Džon Rodžers (John Rogers) poklonio je Centralnoj univerzitetskoj biblioteci 278 naslova knjiga i časopisa iz svoje lične biblioteke.

Riječ je o izuzetno vrijednoj zbirci tekstova iz oblasti primijenjene lingvistike, semantike, didaktike, metodike nastave i književnosti – kolekciji publikacija prevashodno na engleskom jeziku koju je dr Rodžers koristio kao predavač u Belgiji, Velikoj Britaniji, Mađarskoj, Srbiji i Crnoj Gori.

Kao doktor lingvističkih nauka, dr Rodžers je bio angažovan u organizaciji British Council u Crnoj Gori, a kasnije na Filološkom fakultetu u Nikšiću Univerziteta Crne Gore.

Prema sopstvenim riječima, "dokazani je bibliofil koji javne biblioteke smatra jednim od najznačajnijih servisa u svakom društvu".

Direktorka Centralne univerzitetske biblioteke Bosiljka Cicmil predala je u ime Biblioteke posebnu zahvalnicu dr Rodžersu.