Konkurs za Univerzitet u Sivasu (Turska) više oblasti: Rok za prijavu 21. decembar 2021. godine

Erasmus + konkurs za Univerzitet u Sivasu (Turska)

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost sklopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Državnom univerzitetu u Sivasu (Sivas Cumhuriyet University) u Turskoj u akademskoj 2021/2022.

Za mobilnost se mogu prijavljivati studenti i akademsko i administrativno osoblje svih fakulteta UCG.

Važna napomena: Iako je konkursom predviđeno više oblasti, neophodno je informisati se o dostupnim oblastima na veb-stranici univerziteta domaćina.

Studentske stipendije za obavljanje prakse:

Nivo studija: Osnovne/Magistarske/Doktorske

Dostupne oblasti: Informacione tehnologije, jezici, kompjuterske nauke, međunarodni odnosi, medicina, jezici, veterina, kompjutreske nauke, prehambena proizvodnja, gastronomija.

Broj stipendija: 2

Trajanje mobilnosti/prakse: 75 dana

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokumenta:

1. Uvjerenje o prosječnoj ocjeni prevedeno na engleski jezik
  2. Kopija posljednje diplome (ukoliko je ima)
  3. Potvrdu o studiranju u cilju evidencije redovnosti studija prevedenu na engleski jezik
  4. Dokaz o znanju engleskog jezika*
  5. CV u Europass formatu i motivaciono pismo na engleskom jeziku
  6. Dokumentovane vannastavne aktivnosti (ukoliko ih ima): međunarodni studentski skupovi, aktivnosti studentskih organizacija, stručna usavršavanja, pohađanje ljetnjih škola, volontiranje...
  7. Kopija pasoša
  8. Izjava o dosadašnjem učešću u programima mobilnosti (da li je student učestvovao, koliko puta u toku trenutnog nivoa studija i u kojim programima)
  9. Ukoliko je je kandidat student sa invaliditetom, dostaviti potvrdu ili naglasiti prodekanu
  10. Studenti koji se prijavljuju u cilju obavljanja prakse, dostavljaju istu dokumentaciju, ali u motivacionom pismu je potrebno naglasiti da su zainteresovani za tu vrstu mobilnosti;

*Napomena:

Prihvatljivi sertifikati jezika su sljedeći:

Engleski jezik: TOEFL, IELTS, CAMBRIDGE

Njemački jezik: Goethe sertifikat

Francuski jezik: Delf/Dalf

Španski: Dele

Italijanski: Cils, Celi

*Napomena:

Prihvatljivi sertifikati jezika su sljedeći:

Engleski jezik: TOEFL, IELTS, CAMBRIDGE

Njemački jezik: Goethe sertifikat

Francuski jezik: Delf/Dalf

Španski: Dele

Italijanski: Cils, Celi

Napomena: Prije odlaska na mobilnost, ukoliko su prihvaćeni od strane Univerziteta domaćina studenti moraju imati Ugovor o učenju sastavljen u saradnji sa prodekanom jedinice u čijoj je nadležnosti međunarodna saradnja i potpisan od strane istog.

Korisni linkovi:

Mobilnost za akademsko i administrativno  osoblje

Mobilnost u svrhu predavanja (STA ili STT):  1 mjesto

Trajanje mobilnosti: 5 dana + 2 dana predviđena za putovanje

Za prijavu je potrebno podnijeti:

Akademsko osoblje - Mobilnost u svrhu držanja nastave (Teaching mobility -STA) i

1. Plan rada (Mobility agreement) sa jasno razrađenim planom aktivnosti, potpisanim od strane kandidata i dekana, uz predloženi termin boravka. Obrazac plana rada je dostupan na linku: https://bit.ly/2GjJC9v
  2. CV (u Europass formatu) sa listom publikacija
  3. Motivaciono pismo u kome je potrebno navesti i:

1) Da li je kandidat prethodno koristio Erasmus+ mobilnost

2) Korist za budući rad u ustanovi

3) Način i oblik diseminacije iskustva po povratku na matičnu ustanovu

4)  Za mobilnost koja podrazumijeva držanje nastave obavezno je poznavanje engleskog jezika na najmanje B2 nivou ili poznavanje jezika države u koju kandidat odlazi na najmanje B2 nivou.

Administrativno osoblje - Mobilnost u svrhu usavršavanja (Training mobility - STT)

2. CV (u Europass formatu)
  1. Motivaciono pismou kome je potrebno navesti i:

1) Da li je kandidat prethodno koristio Erasmus+ mobilnost

2) Korist za budući rad u ustanovi

3) Način i oblik diseminacije iskustva po povratku na matičnu ustanovu

4) Za mobilnost koja podrazumijeva usavršavanje obavezno je poznavanje engleskog jezika na najmanje B2 nivou ili poznavanje jezika države u koju kandidat odlazi na najmanje B1 nivou.

Postupak prijave:

Fakultet domaćin sačinjava rang listu nominovanih kandidata, nakon čega istu prosljeđuje Kancelariji za međunarodnu saradnju UCG. Komisija za izbor studenata i osoblja u programima mobilnosti UCG utvrđuje konačnu listu nominovanih kandidata i šalje je  univerzitetu domaćinu.Ukoliko je kandidat obaviješten od strane univerziteta domaćina da je dobio stipendiju, dužan je da pristupi daljoj proceduri  apliciranja koju će mu univerzitet domaćin poslati mailom (on-line prijava, dostavljanje tražene (dodatne) dokumentacije i sl.).

Krajnji rok za prijavu je: 21. decembar 2021. godine.