Za mobilnost osoblja na Univerzitetu u Kadizu: Rok 20. oktobar 2022.

Erasmus+ konkurs za mobilnost osoblja na Univerzitetu u Kadizu (Španija)

Po osnovu institucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost sklopljenog u okviru Erasmus+ programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu u akademskoj 2022/23. godini.

Za mobilnost se može prijavljivati akademsko i administrativno osoblje Univerziteta Crne Gore.

Broj stipendija: do 8 mobilnosti u cilju držanja nastave/stručnog usavršavanja za akademsko/administrativno osoblje, koje su dostupne partnerskim univerzitetima u regionu Zapadnog balkana.

Trajanje mobilnosti: 7 dana (5 dana + 2 dana za put)

Na sljedećim stranicama predstavljena je ponuda za dolazno osoblje, uključujući i predloženi period mobilnosti:

Mobilnost u cilju držanja nastave: Visiting staff teaching positions offered by the University of Cadiz for the academic year 2022/23

Mobilnost u cilju stručnog usavršavanja: Visiting staff training positions offered by the University of Cadiz for the academic year 2022/2023

Napomena: Mobilnosti se mogu održati samo u okviru predloženih posjeta.

Preporuke Univerziteta u Kadizu i dalji koraci za prijavljivanje:

1. Provjeriti listu predloženih posjeta sa jasnim opisom aktivnosti koje moraju odgovarati radnom iskustvu i opisu posla kandidata.

2.  Kontaktirati odgovarajućeg koordinatora putem adrese koja je navedena u koloni "Contact" i poslati svoj CV.

3.  U slučaju pozitivnog odgovora, potrebno je poslati odgovarajućem koordinatoru/kontakt osobi partnerskog univerziteta svoj Mobility Agreement na potpis.

4. Prodekanu za međunarodnu saradnju (za fakultetske jedinice)/Kancelariji za međunarodnu saradnju (za službe Rektorata) poslati kompletnu prijavu: u potpunosti potpisan Ugovor o mobilnosti, CV, motivaciono pismo, skeniranu kopiju prve stranice pasoša.

U motivacionom pismo potrebno je navesti:

1) Da li je kandidat prethodno koristio Erasmus+ mobilnost

2) Korist za budući rad u ustanovi

3) Način i oblik diseminacije iskustva po povratku na matičnu ustanovu

5. Za mobilnost koja podrazumijeva držanje nastave/stručno usavršavanje obavezno je poznavanje engleskog jezika na najmanje B2 nivou ili poznavanje jezika države u koju kandidat odlazi na najmanje B2 nivou.

Formular Ugovora o mobilnosti (Mobility Agreement): Teaching / Training

Napomena: Nepotpuna dokumentacija se neće razmatrati.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije fakultetima je 20. oktobar 2022. godine.