Univerzitet Palacki u Olomoucu (Češka republika): Rok 24. novembar 2022.

Erasmus + konkurs za Univerzitet Palacky u Olomocu, Češka republika

www.upol.cz

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost skopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Univerzitetu Palacky u Olomocu u ljetnjem semestru akademske 2022/23. godine

Za mobilnost se mogu prijaviti studenti i akademsko osoblje Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje UCG

Dostupne su sljedeće stipendije:

STUDENTI

• Nivo studija: Osnovne/Master
  • Oblasti studija: Sport i fizičko vaspitanje
  • Broj stipendija: 5
  • Trajanje mobilnosti: 1 semstar

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokumenta:

1. Uvjerenje o prosječnoj ocjeni prevedeno na engleski jezik
  2. Kopija posljednje diplome (ukoliko je ima)
  3. Potvrdu o studiranju
  4. Dokaz o znanju engleskog jezika
  5. CV u Europass formatu motivaciono pismo na engleskom jeziku
  6. Ugovor o učenju - Ugovor o učenju mora biti potpisan od strane studenta, prodekana za međunarodnu saradnju i koordinatora sa Univerziteta Palacki u Olomoucu.
  7. Dokumentovane vannastavne aktivnosti (ukoliko ih ima): međunarodni studentski skupovi, aktivnosti studentskih organizacija, stručna usavršavanja, pohađanje ljetnjih škola, volontiranje...
  8. Kopija pasoša
  9. Izjava o dosadašnjem učešću u programima mobilnosti (da li je student učestvovao, koliko puta u toku trenutnog nivoa studija i u kojim programima)
  10. Ukoliko je je kandidat student sa invaliditetom, dostaviti potvrdu ili naglasiti prodekanu

U fazi prijave prevod dokumentacije na engleski jezik ne mora biti ovjeren od strane sudskog tumača.

*Napomena:

Student prilaže dokaz o potrebnom znanju jezika (potvrdu), a dodatno se boduju sljedeći sertifikati:

• Engleski jezik: TOEFL, IELTS, CAMBRIDGE
  • Njemački jezik: Goethe sertifikat
  • Francuski jezik: Delf/Dalf
  • Španski: Dele
  • Italijanski: Cils, Celi

NapomenaStudentima se preporučuje da posjete web-sajt univerziteta, kako bi već u fazi prijave napravili izbor predmeta koje će slušati i polagati na stranom univerzitetu, i koji će im biti priznati po povratku na matični fakultet.

Prije odlaska na mobilnost studenti moraju imati Ugovor o učenju sastavljen u saradnji sa prodekanom za međunarodnu saradnju.

Ugovor o učenju mora biti potpisan od strane studenta, prodekana za međunarodnu sradnju i koordinatora sa Univerziteta Palacki u Olomoucu. Samo potpisan Ugovor o učenju će biti prihvaćen prilikom prijave za mobilnost.

Napomena: Nepotpuna dokumentacija se neće razmatrati.

Koristan link:

OSOBLJE

• Broj i svrha mobilnosti: 1 mobilnost u svrhu usavršavanja akademskog osoblja (1 STT)  - Učešće na International Teaching Week (17. 04. 2023 - 21. 4. 2023)
  • Trajanje mobilnosti: 7 dana (5 + 2 dana za put)

Za prijavu je potrebno podnijeti:

Akademsko osoblje - Mobilnost u svrhu stručnog usavršavanja (Training mobility - STT)

1. Plan rada (Mobility agreement)sa jasno razrađenim planom aktivnosti, potpisanim od strane kandidata i dekana, uz predloženi termin boravka. Obrazac plana rada je dostupan na linku: https://bit.ly/2GjJC9v
  2. CV (u Europass formatu) sa listom publikacija
  3. Motivaciono pismou kome je potrebno navesti i:

1) Da li je kandidat prethodno koristio Erasmus+ mobilnost

2) Korist za budući rad u ustanovi

3) Način i oblik diseminacije iskustva po povratku na matičnu ustanovu

4) Za mobilnost koja podrazumijeva stručno usavršavanje  obavezno je poznavanje engleskog jezika na najmanje B2 nivou ili poznavanje jezika države u koju kandidat odlazi na najmanje B1 nivou.

Napomena: Nepotpuna dokumentacija se neće razmatrati.

Postupak prijave:

• Potrebnu dokumentaciju je potrebno dostaviti prodekanu za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta, ili prodekanu u čijoj je nadležnosti međunarodna saradnja;
  • Matični fakultet sačinjava rang listu nominovanih studenata u skladu sa Odlukom rektora br. 01-4227 pd 27.12.2018.godine o kriterijumima za izbor studenata u programima mobilnosti.
  • Komisija za izbor studenata i osoblja u programima mobilnosti utvrđuje konačnu listu nominovanih kandidata i šalje je  univerzitetu domaćinu koji vrši konačni izbor kandidata.
  • Ukoliko je kandidat obaviješten od strane univerziteta domaćina da je dobio stipendiju, dužan je da pristupi daljoj proceduri  apliciranja koju će mu univerzitet domaćin poslati mailom (on-line prijava, dostavljanje tražene (dodatne) dokumentacije i sl.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije fakultetu je: 24. novembar 2022.