Konkurs za mobilnost doktoranada na Univerzitetu u Granadi: Rok 24. novembar 2022.

Erasmus + konkurs za Univerzitet u Granadi, Španija

www.ugr.es

Po osnovu institucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost sklopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu u ljetnjem semestru akademske 2022/23.

Za mobilnost se mogu prijavljivati studenti Univerziteta Crne Gore.

STUDENTI

Nivo studija: Doktorske

Oblast studija: Iako su konkursom obuhvaćene sve studijske oblasti, vidjeti akademsku ponudu na sajtu Univerziteta u Granadi

Broj stipendija3 stipendije za doktorske studije

Trajanje mobilnosti: 3 mjeseca za doktorske studije

Za prijavu za razmjenu na doktorskim studijama potrebno je podnijeti sljedeća dokumenta:

• Dokaz o prijavljenoj temi doktorske disertacije
  • CV u Europass formatu i preporuku mentora
  • Motivaciono pismo
  • Prepis ocjena
  • Kopija posljednje diplome sa studija
  • Dokumentovane vannastavne aktivnosti (ukoliko ih ima): međunarodni studentski skupovi, aktivnosti studentskih organizacija, stručna usavršavanja, pohađanje ljetnjih škola, volontiranje...
  • Kopija pasoša
  • Ukoliko je je kandidat student sa invaliditetom, dostaviti potvrdu ili naglasiti prodekanu
  • Izjava o dosadašnjem učešću u programima mobilnosti (da li je student učestvovao, koliko puta u toku trenutnog nivoa studija i u kojim programima)

Potvrda o znanju engleskog/španskog jezika nije neophodna za studente doktorskih studija, budući da se podrazumijeva da mentor i student koriste isti jezik.

U fazi prijave nije neophodno dostavljati prevod dokumentacije koji je ovjeren strane sudskog tumača.

Više detalja o načinu prijavljivanja pronaći u prilogu objave.

Korisni linkovi:

Postupak prijave:

Potrebnu dokumentaciju je potrebno dostaviti prodekanu za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta, ili prodekanu u čijoj je nadležnosti međunarodna saradnja; Matični fakultet sačinjava rang listu nominovanih studenata u skladu sa Odlukom rektora br. 01-4227 od 27. 12. 2018. godine o kriterijumima za izbor studenata u programima mobilnosti.

Komisija za izbor studenata i osoblja u programima mobilnosti utvrđuje konačnu listu nominovanih kandidata i šalje je univerzitetu domaćinu koji vrši konačni izbor kandidata. Ukoliko je kandidat obaviješten od strane univerziteta domaćina da je dobio stipendiju, dužan je da pristupi daljoj procedure apliciranja koju će mu univerzitet domaćin poslati mailom (on-line prijava, dostavljanje tražene (dodatne) dokumentacije i sl.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije fakultetima je 24. novembar 2022. godine.