Erasmus + konkurs za Silesian Univerzitet za tehnologiju u Poljskoj _ second call

Erasmus + konkurs za Silesian Univerzitet za tehnologiju u Poljskoj

www.polsl.pl/en

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost skopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Silesian  Univerzitet za tehnologiju u Poljskoj u  akademskim 2017/18 i 2018/2019. godini.

Za mobilnost se mogu prijavljivati studenti i osoblje sljedećih fakulteta:

Arhitektonskog, Elektrotehničkog, Građevinskog, Metalurško-tehnološkog i Mašinskog fakulteta

Stipendije za studente– zimski semestar 2018 godine

Broj stipendija: 1

Trajanje mobilnosti: 5 mjeseci

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokumenta (osnovne i magistarske studije) :

1. Uvjerenje o prosječnoj ocjeni na engleskom jeziku
  2. Potvrdu o studiranju u cilju evidencije redovnosti studija na engleskom jeziku
  3. Potvrdu o znanju engleskog jezika
  4. CV (Europass forma) i motivaciono pismo na engleskom jeziku
  5. Sken pasoša

Napomena: Ugovor o učenju (Learning Agreement) nije obavezan dokument za prijavu, ali se studentima preporučuje da posjete web-sajt Silesian Univerziteta, kako bi već u fazi prijave napravili izbor predmeta koje će slušati i polagati na stranom univerzitetu, i koji će im biti priznati po povratku na matični fakultet. Prije odlaska na mobilnost studenti moraju imati Ugovor o učenju sastavljen u saradnji sa prodekanom za međunarodnu saradnju odnosno nastavu i potpisan od strane istog.

Obrazac Ugovora o učenju i CV-a možete naći ovdje:

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokumenta (doktorske studije) :

• Potvrdu o prijavljenoj tezi
  • Plan istraživanja preveden na engleski jezik
  • CV i preporuku mentora na engleskom jeziku

Napomena: Prilikom nominacije prednost će imati studenti čija je teza prijavljena. Međutim, na konkurs se mogu prijaviti i studenti koji nisu prijavili tezu, ali takvi studenti su dužni dostaviti prosječnu ocjenu na doktorskim studijama

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije  matičnom fakultetu je  5. jun 2018. godine - studenti

Mobilnost za akademsko osoblje

• 1 teaching i 1 training – 5 +2 dana za put – mobilnosti se mogu realizovati i u narednoj akademskoj godini  - rok za prijavu 5. jun 2018.

• 3 teaching stipendije i 1 za training – 5+2 dana za put, mobilnosti se moraju realizovati do 13. jula 2018- rok za prijavu matičnom fakultetu 1.jun 2018.

Oblast studija: arhitektura, gradjevina, metalurgija, masinstvo, elektro

Za prijavu je potrebno podnijeti:

Plan rada potpisan od strane kandidata i prodekana za nastavu, uz predloženi termin boravka i CV na engleskom jeziku uz listu publikacija (za profesore).

Forme plana rada  kao i CV-a, možete naci na linku:

Dokumentaciju je potrebno dostaviti prodekanu za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta, kao i na mail Kancelarije za medjunarodnu saradnju: irouom@ac.me  (U jednom PDF FAJLU!)

Matični fakultet sačinjava listu nominovanih studenata koju šalje Univerzitetu u domaćinu, gdje se vrši konačna selekcija kandidata. Nakon završenog procesa selekcije studenti/akademsko osoblje se prijavljuju univerzitetu domaćinu putem aplikacionog formulara koji će im biti naknadno dostupan.