Konkurs za razmjenu sa Tehničkim univerzitetom u Rigi _Ekonomija, ETF, Filološki falultet_9.NOVEMBAR 2018._DRUGI POZIV

Erasmus + konkurs za Tehnički univerzitet u Rigi

www.fsd.rtu.lv

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost skopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Tehničkom univerzitetu u Rigi u ljetnjem semestru u akademskoj  2018/19  godini.

Za mobilnost se mogu prijavljivati studenti Ekonomskog, Elektrotehničkog i Filološkog fakulteta.

Napomena: vidjeti na sajtu Univerziteta u Rigi dostupne studijske programe.

Dostupne su sljedeće stipendije:

Nivo studija: Osnovne, master studije

Oblasta studija: Ekonomija, Inženjerstvo, Informacione tehnologije i Jezici

Broj stipendija: 5

Trajanje mobilnosti: 5 mjeseci

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokumenta :

1. Uvjerenje o prosječnoj ocjeni prevedeno na engleski jezik
  2. Potvrdu o studiranju u cilju evidencije redovnosti studija prevedenu na engleski jezik
  3. Potvrdu o znanju engleskog jezika (B2 nivo)
  4. CV u Europass formatu i motivaciono pismo na engleskom jeziku
  5. Pismo preporuke od profesora
  6. Skenirana prva stranica pasoša

Napomena: Ugovor o učenju (Learning Agreement) nije obavezan dokument za prijavu, ali se studentima preporučuje da posjete web-sajt Tehničkog univerziteta u Rigi, kako bi već u fazi prijave napravili izbor predmeta koje će slušati i polagati na stranom univerzietu, i koji će im biti priznati po povratku na matični fakultet. Prije odlaska na mobilnost studenti moraju imati Ugovor o učenju sastavljen u saradnji sa prodekanom za međunarodnu saradnju odnosno nastavu i potpisan od strane istog.

Obrazac za Ugovor o učenju možete naći ovdje:

Obrazac za CV u Europass-u možete naći ovdje:

Napomena: Ukoliko je kandidat položio ispite na magistarskim studijama i  prijavljuje se kako bi studijski boravak iskoristio za izradu magistarske teze, neophodno je u motivacionom pismu navesti plan istraživanja, odnosno oblast i temu istraživanja.

Dokumentaciju (U jednom PDF fajlu!)  je potrebno poslati na e-mail adresu:

irouom@ac.me, i prodekanu za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta u terminu prijema studenata.

Matični fakultet sačinjava listu nominovanih koju šalje Univerzitetu  domaćinu, gdje se vrši konačna selekcija kandidata. Nakon završenog procesa selekcije akademsko osoblje se prijavljuje univerzitetu domaćinu putem aplikacionog formulara koji će im biti naknadno dostupan.

Krajnji rok za dostavljanje dokumenata je 09.11. 2018. god.