Konkurs za razmjenu sa Univerzitetom u Hajdelbergu_ekonomija, jezici, političke nauke_rok:30/10/2018

Erasmus + konkurs za Univerzitet u Hajldelbergu

www.uni‐heidelberg.de

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost skopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Univerzitetu u Hajdelbergu u akademskoj 2018/2019. godini.

Za mobilnost se mogu prijavljivati studenti Ekonomskog fakulteta, Fakulteta političkih nauka i  Filološkog fakulteta UCG.

Dostupne su sljedeće stipendije:

Nivo studija: Osnovne, master, doktorske

Oblasti studija: Ekonomija, jezici, političke nauke

Broj stipendija: 3

Trajanje mobilnosti: 5 mjeseci (Mart-Jul 2019)

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokumenta :

1. Uvjerenje o prosječnoj ocjeni na engleskom jeziku
  2. Potvrdu o studiranju u cilju evidencije redovnosti studija na engleskom jeziku
  3. Potvrdu o znanju engleskog jezika
  4. CV (Europass format) i motivaciono pismo na engleskom jeziku
  5. Sken pasosa

Napomena: Ugovor o učenju (Learning Agreement) nije obavezan dokument za prijavu, ali se studentima preporučuje da posjete web-sajt Univerziteta u Hajdelbergu, kako bi već u fazi prijave napravili izbor predmeta koje će slušati i polagati na stranom univerzietu, i koji će im biti priznati po povratku na matični fakultet. Prije odlaska na mobilnost, ukoliko su prihvaćeni za mobilnosti, studenti moraju imati Ugovor o učenju sastavljen u saradnji sa prodekanom za međunarodnu saradnju odnosno nastavu i potpisan od strane istog.

Obrazac Ugovora o učenju i CV –a možete naći ovdje:

Napomena: Ukoliko je kandidat položio ispite na magistarskim studijama i  prijavljuje se kako bi studijski boravak iskoristio za izradu magistarske teze, neophodno je u motivacionom pismu navesti plan istraživanja, odnosno oblast i temu istraživanja.

Nivo studija: Doktorske studije

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokumenta:

• Potvrdu o prijavljenoj tezi
  • Plan istraživanja preveden na engleski jezik
  • Cv u Europass-u i preporuku mentora na engleskom jeziku
  • Pozivno pismo od strane konktakt osobe sa fakulteta za koji se prijavljujete

Napomena: Prilikom nominacije prednost će imati studenti čija je teza prijavljena. Međutim, na konkurs se mogu prijaviti i studenti koji nisu prijavili tezu, ali takvi studenti su dužni dostaviti prosječnu ocjenu na doktorskim studijama

Korisni link:

Dokumentaciju  je potrebno poslati na e-mail adresu:

irouom@ac.me, i prodekanu za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta

Matični fakultet sačinjava listu nominovanih studenata koju šalje Univerzitetu u domaćinu, gdje se vrši konačna selekcija kandidata. Nakon završenog procesa selekcije studenti/akademsko osoblje se prijavljuju univerzitetu domaćinu putem aplikacionog formulara koji će im biti naknadno dostupan.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije matičnom fakultetu je  31/10/2018