Konkurs za razmjenu sa Univerzitetom u Varšavi_STAFF razmjena_ 16. novembar 2018.

konkurs za Univerzitet u Varšavi

www.uw.edu.pl

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost skopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Univerzitetu u Varšavi u  akademskoj 2018/2019. godini.

Za mobilnost se može prijavljivati administrativno i akademsko osoblje svih fakulteta

Dostupne su sljedeće stipendije:

Mobilnost za akademsko/administrativno osoblje

Oblasti studija: sve oblasti http://en.uw.edu.pl/about-university/faculties/,

Broj stipendija:

Teaching: 1 (akademsko osoblje)

Training: 1 (administrativno) – preporuka: prijaviti se za Staff week

Za prijavu je potrebno podnijeti:

• Plan rada potpisan od strane kandidata i prodekana za međunarodnu saradnju, uz predloženi termin boravka, CV sa publikacijama na engleskom jeziku, sken pasoša

Obrasce za plan rada  potrebnim za apliciranje možete NAĆI U PRILOGU konkursa!

Napomena:

Teaching mobilnosti -  In case of teaching staff, while applying for the Erasmus+ opportunity, they should beforehand contact a faculty, institute or other unit at the University of Warsaw to ask whether they could be hosted by that unit during their mobility period. Such an inquiry needs to be supported by a work plan and a letter of interest. In short, they should ideally be pre-accepted by the receiving units before they are nominated for the mobility.

Training mobilnosti- we offer this opportunity mainly for non-teaching staff and we suggest they visit us for the international staff training week that we organize in late spring/early summer (May/early June). This training is organized by the International Relations Office for staff members from our partner institutions. The topic of the training changes each year, details of the next training will be available on our website (http://bwz.uw.edu.pl/en/) at the beginning of the next year. Also, in case of administrative staff, a work plan and a letter of interest are obligatory, but they should be sent to me after your nomination (no pre-acceptance required).

SVE MOBILNOSTI MORAJU BITI ISKORIŠTENE DO: 30. JUNA 2019!

Dokumentaciju (sve u jednom PDF FAJLU) je potrebno poslati na e-mail adresu: irouom@ac.me, i dostaviti prodekanu za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta

Matični fakultet sačinjava listu nominovanih studenata koju šalje Univerzitetu u domaćinu, gdje se vrši konačna selekcija kandidata. Nakon završenog procesa selekcije studenti/akademsko/administrativno osoblje se prijavljuje univerzitetu domaćinu putem aplikacionog formulara koji će im biti naknadno dostupan.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije je   16. 11. 2018.