Konkurs za razmjenu sa Univerzitetom u Sarlandu_Pravni, PMF, Medicinski, Filološki f_14.decembar 2018_DRUGI POZIV

Erasmus + konkurs za Univerzitet u Sarlandu

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost skopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Univerzitetu u Sarlandu u akademskoj 2018/2019. godini.

Za mobilnost se mogu prijavljivati studenti i akademsko osoblje Pravnog, Medicinskog, Prirodno-matematičkog i Filološkog fakulteta UCG.

Dostupne su sljedeće stipendije:

Nivo studija: Osnovne studije, magistarske, doktorske studije

Oblasti studija: Farmacija, pravo, biologija i jezici

Broj stipendija: 3

Trajanje mobilnosti: 5  mjeseci

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokmenta (osnovne i master studije):

1. Uvjerenje o prosječnoj ocjeni prevedeno na engleski jezik
  2. Potvrdu o studiranju u cilju evidencije redovnosti studija prevedenu naengleski jezik
  3. Potvrdu o znanju engleskog jezika ( minimum B1 nivo)
  4. CV u Europass formatu i motivaciono pismo na engleskom jeziku
  5. Pismo preporuke od profesora

Napomena: Ugovor o učenju (Learning Agreement) nije obavezan dokument za prijavu, ali se studentima preporučuje da posjete web-sajt Univerziteta u Saarlandu, kako bi već u fazi prijave napravili izbor predmeta koje će slušati i polagati na stranom univerzietu, i koji će im biti priznati po povratku na matični fakultet. Prije odlaska na mobilnost, ukoliko su prihvaćeni od strane Univerziteta u Sarlandu, studenti moraju imati Ugovor o učenju sastavljen u saradnji sa prodekanom za međunarodnu saradnju odnosno nastavu i potpisan od strane istog.

Napomena: Ukoliko je kandidat položio ispite na magistarskim studijama i  prijavljuje se kako bi studijski boravak iskoristio za izradu magistarske teze, neophodno je u motivacionom pismu navesti plan istraživanja, odnosno oblast i temu istraživanja.

Ugovor o studiranju i format CV-a možete naći ovdje:

Mobilnost za akademsko osoblje

Broj stipendija:  2 x 7 dana

Oblasti studija:Pravo, Farmacija, Jezici, Biologija

Za prijavu je potrebno podnijeti:

• Plan rada potpisan od strane kandidata i prodekana za nastavu, uz predloženi termin boravka, CV na engleskom jeziku i pozivno pismo od strane kontakt osobe sa fakulteta za koji se prijavljujete

Plan rada možete naći ovdje:

Dokumentaciju  je potrebno poslati na e-mail adresu:

irouom@ac.mei dostaviti prodekanu za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta

Matični fakultet sačinjava listu nominovanih studenata koju šalje Univerzitetu u domaćinu, gdje se vrši konačna selekcija kandidata. Nakon završenog procesa selekcije studenti/akademsko osoblje se prijavljuju univerzitetu domaćinu putem aplikacionog formulara koji će im biti naknadno dostupan.

NAPOMENA: SVE MOBILNOSTI POTREBNO JE ISKORISTITI DO 30. JULA 2019.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije matičnom fakultetu je 14.12.2018.