Konkurs za razmjenu sa Univerzitetom u Sarlandu, oblasti jezici i pravo, rok 13. mart

Erasmus + konkurs za Univerzitet u  Sarlandu

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost skopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Univerzitet u Sarlandu, Njemacka,  u  akademskoj 2018/2019. godini.

Za mobilnost se mogu prijavljivati studenti i akademsko/administrativno osoblje Pravnog i Filološkog fakulteta UCG

Stipendije za studente:

Broj stipendija: 3   (Osnovne, master i doktorske studije)

Trajanje mobilnosti: do 4 mjeseca

Napomena: Studenti moraju početi mobilnost 1. aprila 2019.

Oblasti studija: Jezici i pravo

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokumenta :

1. Uvjerenje o prosječnoj ocjeni prevedeno na engleski jezik
  2. Kopija posljednje diplome (ukoliko je ima)
  3. Potvrdu o studiranju u cilju evidencije redovnosti studija prevedenu na engleski jezik
  4. Dokaz o znanju engleskog jezika (B2)
  5. CV u Europass formatu i motivaciono pismo na engleskom jeziku
  6. Dokumentovane vannastavne aktivnosti (ukoliko ih ima): međunarodni studentski skupovi, aktivnosti studentskih organizacija, stručna usavršavanja, pohađanje ljetnjih škola, volontiranje...
  7. Kopija pasoša
  8. Izjava o dosadašnjem učešću u programima mobilnosti (da li je student učestvovao, koliko puta u toku trenutnog nivoa studija i u kojim programima)
  9. Ukoliko je je kandidat student sa invaliditetom, dostaviti potvrdu ili naglasiti prodekanu

Napomena: Ugovor o učenju (Learning Agreement) nije obavezan dokument za prijavu, ali se studentima preporučuje da posjete web-sajt Univerziteta u Sarlandu, kako bi već u fazi prijave napravili izbor predmeta koje će slušati i polagati na stranom univerzitetu, i koji će im biti priznati po povratku na matični fakultet. Prije odlaska na mobilnost studenti moraju imati Ugovor o učenju sastavljen u saradnji sa prodekanom za međunarodnu saradnju odnosno nastavu i potpisan od strane istog.

Obrazac Ugovora o učenju možete naći ovdje:

Stipendije   za osoblje:

2 stipendija (teaching) x 5+2 dana za put

Za prijavu je potrebno podnijeti:

Dokumentaciju je potrebno dostaviti prodekanu za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta, kao i na mail Kancelarije za medjunarodnu saradnju: irouom@ac.me  (U jednom PDF FAJLU!)

Matični fakultet sačinjava listu nominovanih studenata koju šalje Univerzitetu u domaćinu, gdje se vrši konačna selekcija kandidata. Nakon završenog procesa selekcije studenti/akademsko osoblje se prijavljuju univerzitetu domaćinu putem aplikacionog formulara koji će im biti naknadno dostupan.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije matičnom fakultetu je  13. mart 2019.