Konkurs za razmjenu za Univerzitet Azurna obala, Francuska_rok za prijavu 13.02.2020.

Erasmus + konkurs za Univerzitet Azurna obala

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost skopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Univerzitetu Azurna obala u ljetnjem semestru akademske 2019/2020.godine.

Za mobilnost se mogu prijavljivati studenti Arhitektonskog fakulteta, Elektrotehničkog fakulteta, Fakulteta za pomorstvo, Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore.

Oblasti su definisane u saradnji sa Univerzitetom Azurna obala, u skladu sa istraživačkim opredjeljenjima Balkanskog instituta za nauku i inovacije (BISI)

Dostupne su sljedeće stipendije:

Doktorske studije: 13 mobilnosti (u trajanju od 3 mjeseca)

Napomena: Mobilnosti se moraju realizovati najkasnije do 31. jula 2020. godine.

Za prijavu za razmjenu na DOKTORSKIM studijama potrebno je podnijeti sljedeća dokumenta:

1. Dokaz o prijavljenoj temi doktorske disertacije
  2. Plan istraživanja preveden na engleski jezik
  3. CV u Europass formatu i preporuku mentora na engleskom jeziku
  4. Motivaciono pismo
  5. Prepis ocjena preveden na engleski jezik
  6. Kopija posljednje diplome sa studija
  7. Dokumentovane vannastavne aktivnosti (ukoliko ih ima): međunarodni studentski skupovi, aktivnosti studentskih organizacija, stručna usavršavanja, pohađanje ljetnjih škola, volontiranje...
  8. Dokaz o znanju jezika (engleski ili francuski)
  9. Kopija pasoša
  10. Ukoliko je je kandidat student sa invaliditetom, dostaviti potvrdu ili naglasiti prodekanu
  11. Izjava o dosadašnjem učešću u programima mobilnosti (da li je student učestvovao, koliko puta u toku trenutnog nivoa studija i u kojim programima)

Potrebno znanje jezika: B1 nivo francuskog jezika ili B2 engleskog jezika

Napomena: Nepotpuna dokumentacija se neće razmatrati.

Korisni linkovi:

Postupak prijave:

Potrebnu dokumentaciju je potrebno dostaviti prodekanu za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta, ili prodekanu u čijoj je nadležnosti međunarodna saradnja;

Matični fakultet sačinjava rang listu nominovanih studenata u skladu sa Odlukom rektora br. 01-4227 pd 27.12.2018.godine o kriterijumima za izbor studenata u programima mobilnosti.

Komisija za izbor studenata i osoblja u programima mobilnosti utvrđuje konačnu listu nominovanih kandidata i šalje je  univerzitetu domaćinu koji vrši konačni izbor kandidata.

Ukoliko je kandidat obaviješten od strane univerziteta domaćina da je dobio stipendiju, dužan je da pristupi daljoj proceduri  apliciranja koju će mu univerzitet domaćin poslati mailom (on-line prijava, dostavljanje tražene (dodatne) dokumentacije i sl.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije fakultetima 13. februar 2020.