Visegrad

Međunarodni višegradski  fond je organizacija koja nudi stipendije za studiranje u zemljama višegradske grupe (Češka,  Mađarska, Poljska, Slovačka), a namijenjene su studentimamaster, doktorskih i postdoktorskih studija.Stipendije su dostupne za studije svih oblasti, na državnim i privatnim visokoškolskim institucijama u navedenim zemljama.

Profil kandidata:

Završene osnovne studije Nema starosne granice za kandidate Kandidati ne moraju biti vezani za univerzitet (ne morate biti student ili zaposleni na univerzitetu), da bi mogli da se prijave za stipendiju Kandidati zainteresovani za ovaj program moraju pronaći instituciju na kojoj će pohađati studije i od institucije tražiti dokaz da su primljeni na program, makar preliminarno (acceptance letter ili mail kao dokaz).

Rokovi za prijave su u januaru.

Više informacija na: www.visegradfund.org