Rektorat, 26.09.2017

Konkurs za razmjenu sa Univerzitetom u Salzburgu, 30. oktobar 2017

Erasmus + konkurs za Univerzitet u Salzburgu

www.uni-salzburg.at

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost skopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Univerzitetu u Salzburgu u akademskoj  2017/2018. godini.

Za mobilnost se mogu prijavljivati studenti i osoblje Fakulteta političkih nauka

Dostupne su sljedeće stipendije:

Nivo studija: Osnovne, master

Oblasta studija: Političke nauke

Broj stipendija: 2

Trajanje mobilnosti: 4 mjeseca

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokmenta:

1. Uvjerenje o prosječnoj ocjeni na engleskom jeziku

2.Potvrdu o studiranju u cilju evidencije redovnosti studija na engleskom jezik

3.Potvrdu o znanju engleskog jezika

4.CV (EUROPASS FORMAT) i motivaciono pismo na engleskom jeziku

5.sken pasosa

Napomena: Ugovor o učenju (Learning Agreement) nije obavezan dokument za prijavu, ali se studentima preporučuje da posjete web-sajt Univerziteta u Salzburgu, kako bi već u fazi prijave napravili izbor predmeta koje će slušati i polagati na stranom univerzietu, i koji će im biti priznati po povratku na matični fakultet. Prije odlaska na mobilnost studenti moraju imati Ugovor o učenju sastavljen u saradnji sa prodekanom za međunarodnu saradnju odnosno nastavu i potpisan od strane istog.

Napomena: Studenti osnovnih studija moraju imati osnovno znanje njemačkog jezika

Obrazac za Ugovor o učenju možete naći ovdje:

Napomena (master studije): Ukoliko je kandidat položio ispite na magistarskim studijama i  prijavljuje se kako bi studijski boravak iskoristio za izradu magistarske teze, neophodno je u motivacionom pismu navesti plan istraživanja, odnosno oblast i temu istraživanja.

Dokumentaciju (sve u jednom PDF FORMATU!!)  je potrebno poslati na e-mail adresu:irouom@ac.me,  i dostaviti prodekanu  za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta.

Matični fakultet sačinjava listu nominovanih studenata koju šalje Univerzitetu u domaćinu, gdje se vrši konačna selekcija kandidata. Nakon završenog procesa selekcije studenti/akademsko osoblje se prijavljuju univerzitetu domaćinu putem aplikacionog formulara koji će im biti naknadno dostupan.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije matičnom fakultetu je 30. oktobar 2017.