Konkurs za razmjenu sa Pila Univerzitetom u Poljskoj, 15. novembar 2017. godine

Erasmus + konkurs za Pila univerzitet u  Poljskoj

www.pwsz.pila.pl

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost skopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Pila Univerzitetu u Poljskoj u  akademskoj 2017/2018. godini.

Za mobilnost se može prijavljivati studenti i akademsko/administrativno osoblje sljedećih fakulteta:Filološkog, Ekonomskog, Mašinskog i Građevinskog

Dostupne su sljedeće stipendije:

Nivo studija: Osnovne

Oblasta studija: Jezici. Ekonomija, Mašinstvo, Građevina

Broj stipendija: 5

Trajanje mobilnosti: 6 mjeseci

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokumenta :

1. Uvjerenje o prosječnoj ocjeni na engleskom jeziku
  2. Potvrdu o studiranju u cilju evidencije redovnosti studija na engleskom jeziku
  3. Potvrdu o znanju engleskog jezika
  4. CV (Europass forma) i motivaciono pismo na engleskom jeziku
  5. Sken pasoša

Napomena: Ugovor o učenju (Learning Agreement) nije obavezan dokument za prijavu, ali se studentima preporučuje da posjete web-sajt Pila Univerziteta, kako bi već u fazi prijave napravili izbor predmeta koje će slušati i polagati na stranom univerzitetu, i koji će im biti priznati po povratku na matični fakultet. Prije odlaska na mobilnost studenti moraju imati Ugovor o učenju sastavljen u saradnji sa prodekanom za međunarodnu saradnju odnosno nastavu i potpisan od strane istog.

Obrazac Ugovora o učenju možete naći ovdje:

Stipendije za osoblje:

Training: 5 stipendija  x 7 dana

Teaching: 5 stipendija  x 7 dana

Oblasti studija: Jezici, Ekonomija, Mašinstvo, Građevina

Za prijavu je potrebno podnijeti:

Dokumentaciju je potrebno dostaviti prodekanu za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta, kao i na mail Kancelarije za medjunarodnu saradnju: irouom@ac.me  (U jednom PDF FAJLU!)

Matični fakultet sačinjava listu nominovanih studenata koju šalje Univerzitetu u domaćinu, gdje se vrši konačna selekcija kandidata. Nakon završenog procesa selekcije studenti/akademsko osoblje se prijavljuju univerzitetu domaćinu putem aplikacionog formulara koji će im biti naknadno dostupan.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije matičnom fakultetu je 15. novembar 2017. godine