Nastavni sadržaj za preostale tematske cjeline; Obavještenje o ispitu; Literatura za pripremu ispita; Ispitna pitanja

Obavještavaju se studenti koji slušaju predmet Istorija balkanskih odnosa da će se predispitne provjere znanja obaviti cjelovito sa završnim ispitom, a na osnovu Odluke Senata Univerziteta Crne Gore o izmjenama nalina polaganja ispita i predispitnih provjera znanja u slučaju kada se na završnom ispitu polaže cjelokupno gradivo. O terminu održavanja ispita, koji će biti usmeno, studenti će biti naknadno obaviješteni, a nakon okončanja ili ublažavanja vanrednih mjera u cilju suzbijanja novog koronavirusa Covid19.

U dodatku obavještenja, studenti mogu pronaći knjigu Radovana Vukadinovića u PDF formatu, koja je obavezna literatura za pripremu ispita i testova.

U dodatku, možete pronaći i materijale koje trebate konsultovati, pored osnovne literature, za lakše savladavanje gradiva. Za tematske cjeline  X i XII sedmice, potrebno je konsultovati osnovnu literaturu.