Promocija časopisa Archeologia e calcolatori

Istorijski institut Univerziteta Crne Gore, Institut za tehnologije u kulturnoj baštini Nacionalnog istraživačkog savjeta Italije i Ambasada Italije organizuju promociju tematskog broja časopisa Archeologia e calcolatori, 3. oktobra 2019. godine, u 17 časova, u hotelu Centre Ville u Podgorici.

Promocija i prezentacija časopisa dio su aktivnosti u okviru “Otvorenih dana nauke 2019”, a biće predstavljene teme Projekt Arheolab u dolini Duklje, Crna Gora (kampanja 2017). Arheologija, tehnologije i perspektive budućnosti i predstavljanje Duklje izvan 21. vijeka: Budućnost naše zajedničke prošlosti, u originalu The Archeolab project in Doclea Valley, Montenegro (campaign 2017). Archaeology, technologies and future perspectives i prezentaciju Doclea beyond the 21st century: The future of our common past.

Na promociji će govoriti generalni direktor Direktorata za naučnoistraživačku djelatnost Ministarstva nauke, dr Darko Petrušić, ambasador Italije u Crnoj Gori, Nj. E.  Luka Zelioli, dr Tatjana Koprivica i dr Lucia Alberti.