Promocija stipendija Vlade Republike Mađarske na Ekonomskom fakultetu

Promocija stipendija Stipendium Hungaricum Vlade Republike Mađarske za akademsku godinu 2020/2021, za studente ekonomije i prava, biće održana 11. decembra 2019. godine u 11h na Ekonomskom fakultetu u sali 104.

Ambasador Republike Mađarske g-din Csaba Toro prezentovaće šta podrazumijeva navedni program koji našim studentima nudi master, doktorske, istraživačke i ostale stipendije. Stipendije uključuju besplatnu školarinu, mjesečnu stipendiju, smještaj u studentskom domu i zdravstveno osiguranje.

Osnovna misija ovog programa je da poveća broj stranih studenata u Mađarskoj i podstakne mađarske visokoškolske obrazovne institucije da privuku vrhunske strane studente kojih je trenutno 30.000, a među njima su i studenti Univerziteta Crne Gore.