Medicinski fakultet

Ime: Irena Tomašević Vukmirović

Rodjena: 21.10.1980. Podgorica

Državljanstvo: Crnogorsko

Medicinski fakultet Univerziteta u Nišu završila 2006 godine.

Specijalizaciju iz Radiologije završila na Medicinskom fakultetu Univerziteta u   Podgorici, 07.02.2014. sa odličnim uspjehom,

Doktorant na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Podgorici.

Radila u Domu zdravlja Podgorica a od novembra 2008. zapošljena u KCCG.

Saradnik je u nastavi na predmetu Radiologija na Medicinskom fakultetu u Podgorici od 2017. godine.

Oblast interesovanja: radiologija dojki

Član je Udruženja radiologa Crne Gore

Član je Evropskog udruženja radiologa (ESR)

Edukacije:

- Usavršavanje iz oblasti radiologije dojki: mamagrafski skrining i interventne procedure – Core biopsija, Vakum asistirane biopsije (VAB) u Institutu za onkologiju KC Ljubljana – DORA, april /maj 2014.

- Radiološke dijagnostičke i interventne procedure oboljenja dojke,  Institut za onkologiju KC Srbije, septembar 2014.

- Završila školu ultrazvuka dojki u Institutu za onkologiju KC Srbija , septembar 2015.

- Usavršavanje iz magnetne rezonance dojki obavila u Zagrebu, mart- april 2017.

-Pohadjala u više navrata kurseve profesora Laszla Tabara (…Skoplje feb 2017. ,Beograd sep 2018.)