Medicinski fakultet

Kovačević Rada specijalista zdravstvene njege

Rođena 05.09.1985.godine u Bijelom Polju ,gdje je završila osnovnu školu.

Srednju medicinsku školu završila 2003.godine u Podgorici.

Višu medicinsku školu završila u Beranama.Zvanje specijaliste zdravstvene njege dobila na specijalističkim studijama Visoke medicinske škole u Beranama sa prosječnom ocjenom 9.67.

Pripravnički staž obavila na HIRUŠKOJ KLINICI KCCG 2004.godine .Od 2006 do 2018.godine radila na KLINICI ZA UROLOGIJU I NEFROLOGIJU KCCG.U tom periodu radila na odjeljenju urologije i kabinet za endoskopiju.Od jula 2017.godine radi na Odjeljenju za bolničku epidemiologiju KCCG.Završila kurs za kontrolu i prevenciju intrahospitalnih infekcija KC Srbije u Beogradu.Boravila na Klinici Rickhospitalet u Oslu zbog edukacije za prevenciju bolničkih infekcija u oblasti urologije ,mart 2016.godine.Predavač na više tečajeva u sklopu kontinuirane medicinske edukacije.Služi se engleskim i norveškim jezikom.

Od 2017.godine angažovana na Medicinskom fakultetu Univerziteta Crne Gore ,studijski program Visoka medicinska škola Berane kao stručni saradnik praktične nastave.