Svečana dodjela priznanja najuspješnijim takmičarima Olimpijade 16. juna

Svečana dodjela priznanja najuspješnijim takmičarima Olimpijade znanja održaće se u petak, 16. juna 2023. godine, u 11. 00 sati, u Rektoratu Univerziteta Crne Gore, u Podgorici.

Na dodjeli će govoriti prof. dr Vladimir Božović, rektor Univerziteta Crne Gore, prof. dr Miljan Bigović, dekan Prirodno-matematičkog fakulteta, prof. dr Predrag Miranović profesor PMF-a, član Crnogorske akademije nauka i umjetnosti i predsjednik Društva matematičara i fizičara Crne Gore i prof. dr Biljana Šćepanović, ministarka nauke i tehnološkog razvoja.

Ovo takmičenje, koje ima za cilj popularizaciju prirodno-matematičkih nauka, te podsticanje darovitih učenika da razviju i iskažu svoj talenat. Organizuje ga Prirodno-matematički fakultet i Društvo matematičara i fizičara Crne Gore pod pokroviteljstvom Crnogorske akademije nauka i umjetnosti, Rektora Univerziteta Crne Gore i  kompanije doMEn.

Zainteresovani mediji novinarsku ekipu mogu akreditovati na e-mail adresu: pr@ucg.ac.me ili na telefon 020/ 414 - 247, do četvrtka, 15. juna 2023, do 16:00h.

Foto: Arhivski snimak