Predavanje na Simpozijumu CANU




Predavanje na Simpozijumu CANU

Dana 15. decembra 2025. godine u Crnogorskoj akademiji nauka i umjetnosti održan je simpozijum Maligni tumori glave i vrata – aktuelnosti, posvećen najnovijim stručnim pristupima i dostignućima u dijagnostici i liječenju ovih kompleksnih oboljenja. Skup je okupio ljekare, naučnike i stručnjake iz oblasti otorinolaringologije, onkologije, patologije, molekularne biologije i srodnih disciplina, sa ciljem razmjene znanja i iskustava u liječenju i istraživanju malignih tumora glave i vrata.

Na ovogodišnjem simpozijumu u okviru sesije posvećene molekularnoj dijagnostici i inovacijama izlaganje je održala dr Maša Ždralević, naučni saradnik na Institutu za napredne studije i Šef Laboratorije za molekularnu medicinu Medicinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, sa temom „Tečne biopsije i epigenetika – mogućnosti i izazovi u dijagnostici rijetkih tumora“. Predavanje je obuhvatilo savremene pristupe primjeni tečnih biopsija i ulogu epigenetskih analiza u prepoznavanju i karakterizaciji rijetkih tumorskih entiteta, sa posebnim naglaskom na adenoid cistični karcinom, uz diskusiju ključnih izazova u daljem razvoju ove oblasti.

Učešćem na ovom značajnom stručnom skupu potvrđena je posvećenost Instituta za napredne studije i Medicinskog fakulteta UCG unapređenju biomedicinske nauke i kliničke dijagnostike, kao i doprinos razvoju inovativnih pristupa u istraživanju i liječenju rijetkih tumora.

Za više informacija o simpozijumu možete pogledati zvaničnu objavu organizatora (https://canu.me/vijesti/odrzan-simpozijum---maligni-tumori-glave-i-vrata--aktuelnosti).

Broj posjeta : 401



Ne propustite nijednu važnu vijest, pretplatite se na vijesti Akademski forum.