Institut – Centar izvrsnosti za istraživanja i inovacije, 01.04.2020

Horizont 2020

X

Horizont 2020 je finansijski instrument i najveći okvirni program za istraživanje i inovacije EU, koji sprovodi Uniju inovacija, vodeću inicijativu „Evropa 2020“, čiji je cilj da obezbijedi evropsku globalnu konkurentnost. Program se fokusira na inovacije i rezultate koji imaju tržišnu i upotrebnu vrijednost.

Uzimajući u obzir da istraživanje i inovacije predstavljaju okosnicu budućeg održivog razvoja, Horizont 2020 program svojom strukturom i budžetom podržava ekononski razvoj i kreiranje poslova, u službi životne sredine i održivih društava. Razvoj baziran na utemeljenoj nauci, industrijskom liderstvu, tehnološkim inovacijama i rješavanju društvenih izazova, daje osnov za pametan, održivi i inkluzivni rast i kreiranje novih radnih mjesta.

Okvirni program EU za istraživanje i inovacije će se nadograditi dodatnim mjerama koje će osigurati zaokruživanje i dalji razvoj evropskog istraživačkog prostora, sa krajnjim ciljem da se stvori jedinstveno tržište za znanje, istraživanje i inovacije.

Institut-Centar izvrsnosti za istraživanja i inovacije Univerziteta Crne Gore poziva sve zainteresovane subjekte da se prijave na učesnički portal Evropske komisije “Istraživanje i inovacije”, kako bi blagovremeno pratili događaje i aktivnosti u okviru programa Horizont 2020.

■ Za sažeti pregled programa Horizont 2020 dostupne su standardna i animirana prezentacija.

■ Pozive i tendere u okviru Horizont 2020 programa možete pretražiti ovdje.

■ Koristiti platformu Evropske komisije za pretragu potencijalnih partnera za istraživačke i inovativne projekte.

Detaljnije informacije o Horizont 2020 programu se mogu preuzeti na web sajtu programa.

Broj posjeta : 3416

06.04.2021

Institut – Centar izvrsnosti za istraživanja i inovacije

Unija za Mediteran (UfM) - proces konsultacija na temu istraživanja i inovacija 2021.

22.03.2021

MSCA seminar 24. i 25. marta: Obuka i mobilnost za istraživače i institucije

11.03.2021

Institut – Centar izvrsnosti za istraživanja i inovacije

Povezivanje univerziteta i kompanija rješenje za odliv mozgova iz zemalja Zapadnog Balkana

19.02.2021

Konkurs za CEEPUS stipendije za 2020/21

18.02.2021

Institut – Centar izvrsnosti za istraživanja i inovacije

COST Info dan - mogućnosti umrežavanja naučnih timova i podsticanja međunarodne naučne saradnje

25.12.2020

Prvi koordinatorski sastanak Erasmus + SUCCESS projekta

01.10.2020

Institut – Centar izvrsnosti za istraživanja i inovacije

Usvojena „Politika za otvoreni pristup istraživačkoj infrastrukturi na Univerzitetu Crne Gore“

23.09.2020

Praksa u CERN-u u 2021.

Institut – Centar izvrsnosti za istraživanja i inovacije

Kratki vebinar otvorenog pristupa: Interakcija nauka-politika-društvo u upravljanju morskim resursima zasnovanim na ekosistemskom pristupu i planiranju

Institut – Centar izvrsnosti za istraživanja i inovacije

Takmičenje u okviru filmskog festivala Watersprite 2021.