Simulacija rada Skupštine, 26. XII

Na duplom času vježbi iz Političkog sistema Crne Gore, 26. decembra, biće održana simulacija dijela rada Skupštine, kroz pripremu i raspravu o  izmjenama i dopunama Zakona o izboru odbornika i poslanika.

Studenti mogu učesvovati u timu, kao politička partija, samostalno, kao nezavisni/-e poslanici/-ce i u ulozi predsjedavajuće/g. Političke partije i njihova imena će za potrebe simulacije biti fiktivna. Prijave timova, samostalnih učesnika i predsjedavajuće/g mogu se obaviti najkasnije do 20. decembra na mail saradnice u nastavi sa naznakom koje partije, odnosno poslanici, čine vlast, a koje opoziciju. Nakon toga će biti pripremljene detaljnije smjernice o načinu rada u toku časa (obrazloženje, rasprava, glasanje).

Učesnici simulacije treba da do časa vježbi, 26. decembra, pripreme amandmane na postojeći zakon i da ih tog dana predaju saradnici u nastavi i predsjedavajućem/-oj. Za učešćeu radu studenti mogu dobiti do tri poena.

Zakon o izboru odbornika i poslanika nalazi se u dodatku.