Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Biografija

Rođen 1978. godine u Sarajevu, Bosna i Hercegovina. Osnovna i srednja škola završena u Sarajevu. Na Fakultetu sporta i tjelesnog odgoja Univerziteta u Sarajevu stekao sljedeća zvanja: profesor sporta i tjelesnog odgoja (2004.); magistar nauka iz oblasti sporta i tjelesnog odgoja (2008.) i doktor nauka iz oblasti sporta i tjelesnog odgoja (2011.). Nakon završetka studija radio kao koordinator i voditelj sportskih aktivnosti za predškolski i mlađi školski uzrast u JU „Centar za sport i rekreaciju“ u Sarajevu (2004./05.). U periodu 2005.-2012. godine radi na Nastavničkom fakultetu Univerziteta „Džemal Bijedić“ u Mostaru, u sljedećim saradničkim/nastavnim zvanjima za oblast sportske igre: asistent (od 2005.); viši asistent (od 2008.) i docent (od 2011.). Od 2012. godine, radi na Fakultetu sporta i tjelesnog odgoja Univerziteta u Sarajevu u sljedećim nastavnim zvanjima: docent (od 2012.) i vanredni profesor (od 2017.) za oblast transformacioni procesi u sportu; te docent (od 2013.) i vanredni profesor (od 2018.) za oblast metodika i metodologija u sportu. Predmeti koje je predavao ili danas predaje su: teorija sporta (I i II ciklus studija); metodologija istraživačkog rada (I, II i III ciklus studija – doktorski studij); kondiciona priprema (I ciklus studija); osnovi motorike (I ciklus studija) i nove tehnologije u sportu (I i II ciklus studija). Angažovan na praktičnoj nastavi iz predmeta skijanje. Obavljao funkciju šefa katedre transformacioni procesi u sportu, te voditelja doktorskog studija na Fakultetu sporta i tjelesnog odgoja Univerziteta u Sarajevu. U studijskoj 2018./19. godini angažovan u nastavi kao vanjski saradnik na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, na predmetima: etika u sportu; transformacioni procesi u sportu i teoretske osnove metodike fizičkog vaspitanja. Član recenzentskog odbora internacionalnog naučnog časopisa Sportski logos (2010.-2017.); član uredništva internacionalnog naučnog časopisa Journal of Anthropology of Sport and Physical Education (JASPE); član redakcijskog odbora časopisa Pregled ispred Fakulteta sporta i tjelesnog odgoja kao članice grupacije društvenih nauka Univerziteta u Sarajevu; te recenzent konferencijskog zbornika radova Nove tehnologije u sportu 2019. Koordinator ispred Fakulteta sporta i tjelesnog odgoja Univerziteta u Sarajevu, za saradnju, stručni i istraživački rad sa Evropskom mrežom za promociju zdravlja i tjelesne aktivnosti (HEPA). Angažovan u svojstvu člana radne grupe za kreiranje novih kurikuluma za predmet tjelesni i zdravstveni odgoj/sport, za osnovne i srednje škole na području Kantona Sarajevo. U sklopu Ceepus programa boravio na akademskoj razmjeni osoblja na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore (2018/19.), te u sklopu Erasmus+ programa na Univerzitetu Lithuaninan sports University, u Litvaniji. U okviru asocijacije N/FSBiH za edukaciju trenera odslušao UEFA "A" i "B" program, te UEFA seminar fitnesa za fudbalske sudije na Kipru (2013.). Licencirani učitelj skijanja (ATUS u BiH). Realizator i učesnik naučno-stručnih projekata, te sportsko-edukativnih radionica iz oblasti sporta i tjelesnog odgoja. U svojstvu autora i koautora objavio dva udžbenika i jedno poglavlje u knjizi, te napisao više od 60 istraživačkih radova.