Studijski program za pedagogiju otpočeo online nastavu

Studijski program za pedagogiju se aktivno uključuje u realizaciju nastave u novonastalim okolnostima epidemije koronavirusom, te je, pored ostalog, u skladu sa preporukama rukovodstva UCG otpočela i online nastava. Na predmetu Interkulturalna pedagogija, prof. dr Saša Milić je realizovao nastavu sa studentima specijalističkih studija pedagogije preko zoom platforme. Prva iskustva u realizaciji online nastave su više nego pozitivna, nastavi je pristupilo 85% studenata, a kvalitet slike, zvuka i interaktivnosti su bili na solidnom nivou. Tokom online nastave, u prvom dijelu komunikacije studenti su upoznati sa svim mogućnostima i načinima korišćenja nastavnih materijala koji se nalaze na sajtu UCG i na moodle platformi, te su studentima podjeljeni istraživački zadaci. Potom je održano predavanje na temu "Specifičnosti vaspitno-obrazovnog rada sa djecom i mladima iz vulnerabilnih grupa" i na kraju je dogovorena redovnost realizacije online nastave u skladu sa aktuelnim rasporedom predavanja u ovom semestru.