Medicinski fakultet

Biografija

Drljević Ivana rođena je 22.09.1992.godine u Beranama. Osnovnu skolu i  Gimnaziju “Panto Mališić” završila je u Beranama,  kao dobitnica diploma „Luča“.

Farmaceutski fakultet u Podgorici  upisala je 2011. godine, a završila 14.06.2016.godine, sa srednjom ocjenom položenih ispita „B“.

Tokom školovanja bila je stipendista Opštine Berane.

Pripravnički staž je odradila u apoteci “Montefarm” u Podgorici, veledrogeriji Montefarm, bolničkoj apoteci, fabrici ljekova “Hemomont” i Agenciji za ljekove i medicinska sredstva. Dobrovoljnu praksu je obavila u kompaniji “Neregelija.” Bila je učesnica na Kongresu farmaceuta Crne Gore 2015. godine u “Bečićima kao autor i koautor radova.

Zaposlena je u apoteci “Tea Medica” kao upravnica apoteke. Od 2018. godine je primljena na zvanje saradnika u nastavi na Medicinskom fakultetu (studijski program farmacija) na predmetu Farmakologija 1.

Govori engleski i francuski jezik , odlično poznaje rad na računaru.