Rektorat

Nikola St. Adžić, "Konjarstvo"

"Udžbenik 'Konjarstvo' je pisan prema Programu istoimenog predmeta za studente stočarstva Biotehničkog fakulteta Univerziteta Crne Gore...Udžbenik, osim studenata, đaka i stručnjaka stočarske, veterinarske i biološke struke, mogu koristiti i vlasnici, odgajivači i ljubitelji konja i njihova udruženja, organizacije i asocijacije, kao i državni organi i službe, koje se bave planiranjem i sprovođenjem politike poljoprivrednog razvoja u cjelini i stočarstva posebno. Udžbenik može biti od koristi i sportskim, zdravstvenim, turističkim i kulturno-zabavnim organizacijama koje konja upotrebljavaju u okviru svojih djelatnosti (konjičke sportske igre i nadmetanja, hipoterapija, jahanje u prirodi, zabava djece, cirkus i dr.)" (Predgovor)

Broj posjeta : 54

Ne propustite nijednu važnu vijest, pretplatite se na vijesti Akademski forum.