Fakultet likovnih umjetnosti

Biografija

Ivana Vujošević je rođena 29.2.1992. u Londonu, u Velikoj Britaniji. Osnovne studije završila je na Fakultetu likovnih umjetnosti na Cetinju, na studijskom programu Grafički dizajn. Trenutno je studentkinja magistarskih studija na Akademiji za likovnu umjetnost i dizajn na Univerzitetu u Ljubljani, na smjeru Ilustracija. Na Fakultetu likovnih umjetnosti na Cetinju je angažovana kao saradnica u nastavi na predmetima Grafičke komunikacije I, Tehnologija industrijske grafike, Tehnologija novih medija, Ilustracija I knjiga I – II, Ilustracija i Tipografija.

U domenu grafičkog dizajna i ilustracije je radila sa brojnim organizacijama, uključujući: Kotorski festival pozorišta za djecu, Institut za savremenu umjetnost, Kultura Korektiv, NOVA –   Centar za feminističku kulturu, Kraljevsto pozorište Zetski dom, Goethe institut – Beograd, British Council, Narodni muzej Crne Gore, Zavod za udžbenike i nastavna sredstva, Podgorica i drugi.

Članica je Instituta za savremenu umjetnost. Živi u Podgorici.