Profesor emeritus 2005: Prof. dr Bosiljka Laković

Prof. dr Bosiljka Laković rođena je 27. juna 1938. godine u Podgorici. Diplomirala je 1962. godine na Prirodno-matematičkom fakultetu Beogradskog univerziteta. Na istom fakultetu, 1965. godine, odbranila je magistarki rad, Aproksimacija postupcima S„(f), a„(f), T„ *(f), a 1979. doktorsku disertaciju, Teoreme ulaganja i poklapanja za neke klase funkcija.

Radi stručnog usavršavanja boravila je na Moskovskom državnom univerzitetu „Lomonosov", Moskva, SSSR u periodu 1978-1980. i 1986-1987. Prije zaposlenja na Ekonomskom fakultetu radila je kao nastavnik matematike u osnovnoj školi i profesor više škole na Pedagoškoj akademiji u Nikšiću. Na Ekonomskom fakultetu radi od 1970. godine u nastavi Matematike, a od 1981. do 1990. god. i na Institutu za matematiku. U zvanje redovnog profesora izabrana je 1991. godine. Primama Oblast naučnog istraživanja dr Bosiljke Laković je teorija aproksimacije. Autor je dva udžbenika i tri zbirke zadataka, osam članaka u domaćim i tri u međunarodnim časopisima, kao i pet radova na domaćim i dva na međunarodnim konferencijama.

Autor je knjiga: Matematika za ekonomiste (Ekonomski fakultet, Podgorica, 1997), Privredna i finansijska matematika (Ekonomski fakultet, Podgorica, 1997).