Sastanak članova Upravnog odbora na BLUEWBC projektu

U okviru Erasmus + projekta „Održivi razvoj Plavih ekonomija kroz visoko obrazovanje i inovacije u zemljama Zapadnog Balkana – BLUEWBC (eng. “Sustainable development of BLUE economies through higher education and innovation in Western Balkan Countries”)“, prošle nedjelje (21.05.2021. godine) je održan onlajn sastanak članova Upravnog odbora partnerskih institucija o dosadašnjim aktivnostima i realizovanim podproizvodima na projektu. Na ovom događaju su izložene prezentacije radnih paketa kao i uputstva za dostavljanje narativnog i finansijskog poluprojektnog izvještaja.

Bilo je riječi o osnivanju I&E centara na partnerskim univerzitetima, izradi kurikuluma, promociji revidiranih nastavnih planova kao i planiranim radionicama koje će uslijediti u ovim državama shodno tekućim COVID-19 prilikama i mjerama. Koordinator Norveškog univerziteta nauke i tehnologije je predložio planove izvještavanja po radnim paketima i dinamiku dostavljanja istih. Na kraju su partneri dobili informaciju o statusu nabavke opreme, a takođe je dogovoreno organizovanje sljedećeg projektnog sastanka.