Drugi sastanak Upravnog odbora u okviru PORTS projekta

Drugi sastanak Upravnog odbora u okviru PORTS projekta je održan u Institutu za transport u Tirani, u utorak, 26. marta 2019. godine. Riječ je o događaju koji je realizovan u trećem periodu projekta pod nazivom Partnership for the Observation and study of new Routes and Transnational Sea-highways (PORTS). Osim partnera iz Italije i Albanije, ovom događaju su prisustvovali i članovi projektnog tima sa Univerziteta Crne Gore.

Pored opštih informacija u vezi procedure izvještavanja trećeg projektnog perioda, kao i osnovnih smjernica za organizovanje okruglih stolova sa lokalnim stejkholderima i partnerima na projektu, na drugom sastanku Upravnog odbora analizirale su se dosadašnje aktivnosti implementacije prvog radnog paketa i prikazana je statistička analiza potpisanih Memoranduma o razumijevanju i ispunjenih Upitnika u državama učesnicama projekta. Izvršene su pripremne aktivnosti za koordinaciju radionica čija je tema usmjerena ka osnaživanju mreže i kontakta sa relevantnim stejkholderima čije bi učešće predstavljalo veoma važan izlazni rezultat i istovremeno i prekretnicu na projektu. Isto tako, definisane su pripremne aktivnosti za sastanak Istraživačkog odbora koji će raditi na realizaciji drugog radnog paketa. Napravljen je preliminarni plan za održavanje ovih sastanaka u Italiji, Crnoj Gori i Albaniji. Na kraju, determinisani su ciljevi koji se odnose na izlazne rezultate matematičkog modela, diskutovano je o primijenjenoj metodologiji kao i koracima implementacije ovog radnog zadatka u narednom periodu.