Zadaci za samostalan rad i grupne konsultacije

Pozivamo studente da urade zadatke iz priloga, i da rješenja pošalju prema tehničkim uputstvima koja su u nastavku.
Ne morate rješavati sve zadatke. Podržavamo rad u grupama.
Molimo studente da strogo poštuju uputstva iz nastavka.

Tehnička uputstva:
Zadatke rješavati na odvojenim papirima, jer će se predavati u odvojenim fajlovima.
Rješenja ispisivati čitko i pregledno.
Potpisati svako rješenje sa sljedećim informacijama: ime i prezime, broj indeksa, smjer. Ako je više studenata radilo na rješenju, neka se svi potpišu.
Rješenje svakog zadatka fotografisati (ili skenirati) i sačuvati u posebnom PDF fajlu. Jedan zadatak - jedan PDF fajl.
Obavezno koristiti skener ili neku od PDF Scanner aplikacija (npr. Microsoft Office Lens). Ovo je važno da bi se rješenja na konsultacijama dobro vidjela.
Prije slanja provjeriti da rješenje izgleda dobro i da su strane ispravno postavljene/rotirane.
Ime svakog fajla treba da bude u formatu:
(redni broj zadatka) zadatak - (Ime i prezime studenta) (Broj indeksa)
Npr:
3. zadatak - Nikola Tesla 121-20
4. zadatak - Marija Kiri 34-18, Pjer Kiri 55-16

Rješenja uploadovati direktno u folder dosupan na sljedećem linku:

Rješenja zadataka će biti komentarisana na grupnim konsultacijama, a detalji o konsultacijama će biti objavljeni naknadno.