Oko organizacije nastave

Nastava iz Teorije informacija i kodova od ove nedjelje počinje od 11.30 u sali 308. Studenti su za drugi termin dužni da pročitaju iz prvog termina osnovnih informacije vezane za slučajne procese (iz prve lekcije). Potrebno je formirati grupe od po 2 studenta za izradu seminarskih. Ako se ne može naći par onda student može raditi samostalno. Mole se studenti da odmah pošalju predmetnom nastavniku grupe za seminarske na email igordj@ucg.ac.me. Studenti iz prethodnih generacija mogu da zadrže poene sa seminarskih ili da rade doradu (o čemu treba da obavjeste predmetnog nastavnika), studenti koji ranijih godina nisu završili svoj projekat treba da urade projekat koji im je već određen tada.

Uočeno je da student imaju problem sa elementarnim konceptima teorije vjerovatnoće. Za naše potrebe, posebno u prvom dijelu kursa, sasvim je dovoljno omo što se može naći u udžbeniku Verovatnoća i statistika autorke Ivane Kostić Kovačević sa Univerziteta Singidunum u Beogradu (prva dva poglavlja).