Završni ispit - uputstva

Zavšni ispit iz predmeta Napredne metode političkog istraživanja održaće se 13. juna u 14 sati (Sala 5).

Studenti trebaju donijeti svoj računar. Trajanje ispita je 180 minuta.

Ispit je koncipiran na način da, koristeći empirijske podatke, studenti daju odgovor na konkretno istraživačko pitanje. Na raspolaganju će im biti originalna baza podataka i odgovarajući upitnik. Na studentima je da samostalno odluče na koji način je najbolje pristupiti odgovaranju na konkretno istraživačko pitanje: odabira indikatora, način rekodiranja, tipa analize, grafičko prikazivanje, itd.

Cjelokupni upitnik je dostupan u prilogu ovog obavještenja, kako bi se studenti mogli upoznati sa sadržajem. Na samom ispitu, studentima će biti data skraćena verzija ESS upitnika. Za potrebe pripreme, politički najrelevantniji djelovi ESS upitnika su djelovi B, C i G.

Na ispitu je dozvoljeno koristiti:

• Materijale sa časova
  • Skripte korišćenje za izradu domaćih zadataka
  • Materijale dostupne na internetu
  • Udžbenike, knjige i ostale štampane materijale

Na ispitu nije dozvoljeno koristiti:

• Mobilni telefon
  • Aplikacije za komunikaciju (Viber, WhatsApp…)
  • Društvene mreže