Pravni fakultet

Biografija

Sanja Grbović rođena je 19. marta 1987. godine u Kotoru gdje je završila osnovnu školu i gimnaziju. Osnovne studije na Pravnom fakultetu u Firenci (Universita degli studi di Firenze, Facolta di Giurisprudenza), upisala je 2005. godine, a diplomski rad branila 2008. godine na temu „Zabrana diskriminacije na osnovu državljanstva i pomoć u razvoju obrazovanja; slučaj Morgan“. Magistarske studije nastavila je na Pravnom fakultetu u Firenci, gdje je pohađala i Jean Monnet katedru. Magistarski rad na temu „Sloboda pružanja usluga putem interneta“ odbranila je 2011. godine. Doktorske studije upisala je na Fakultetu pravnih nauka Univerziteta Donja Gorica, smjer Pravo EU, koje je završila izradivši doktorsku disertaciju na temu „ Rodna ravnopravnost u međunarodnom pravu i pravu Evropske unije“ pod mentorstvom prof.dr Rodoljuba Etinskog.

Govori engleski i italijanski jezik.