Sastanak sa predstavnicima Agencije za kontrolu i obezbjeđenje kvaliteta visokog obrazovanja

U okviru Erasmus + projekta pod nazivom “Development of Regional Joint Master Program in Maritime Environmental Protection and Management (MEP&M)” u utorak (20. jula 2021. godine) je u Agenciji za kontrolu i obezbjeđenje kvaliteta visokog obrazovanja održan radni sastanak sa predstavnicima Pomorskog fakulteta Kotor Univerziteta Crne Gore, u vezi akreditacije zajedničkog regionalnog master programa na engleskom jeziku.

Tom prilikom se razgovaralo o jednom od glavnih pitanja samog procesa akreditacije, a to je zakonodavni okvir domaće i strane ustanove visokog obrazovanja. Sam postupak akreditacije jednog ovakvog programa na engleskom jeziku podrazumijeva sličnu proceduru za akreditaciju uobičajenog master studijskog programa shodno Pravilniku o postupku akreditacije studijskih programa, sadržaju i obliku sertifikata o akreditaciji. Takođe, bilo je riječi o standardima koji se moraju ispuniti za evaluaciju studijskog programa, o čemu će više informacija biti u tokom implementacije MEP&M projekta.