Sastanak Upravnog odbora MEP&M projekta održan u Nici

U Nici je 4. i 5. oktobra 2022. godine na Univerzitetu “Azurna obala” održan poluprojektni sastanak Upravnog odbora projekta pod nazivom “Razvoj regionalnog zajedničkog master programa za zaštitu i upravljanje morskom sredinom (Development of Regional Joint Master Program in Maritime Environmental Protection and Management) – MEP&M”, Erasmus+ programa.

O statusu aktivnosti pojedinih radnih paketa, govorili su: prof. dr Danilo Nikolić sa Pomorskog fakulteta Kotor Univerziteta Crne Gore - koordinator projekta, prof. dr Srdjan Redzepagic sa Univerziteta “Azurna obala”, Marko Papić ispred Univerziteta u Ljubljani, prof. dr Ana Macijas sa Univerziteta u Kadizu, prof. dr Osman Metala ispred Univerziteta “Aleksander Moisiu” Drač i prof. dr Kristofor Lapa sa Univerziteta “Ismail Ćemali” Valona. U periodu boravka partnera u Nici, članovi radnih timova su obišli i laboratorije na Univerzitetu “Azurna obala”.

Na samom kraju sastanka, uslijedila je diskusija i plan nastavka realizacije projektnih aktivnosti, uključujući i poluprojektno izvještavanje koje slijedi do sredine januara 2023. godine.