Bilateralni sastanak Univerziteta u Dubrovniku i Pomorskog fakulteta Kotor u okviru NAUTICA CBC projekta

Pomorski fakultet Kotor, kao drugi partner na projektu NAUTICA CBC, organizovao  je 19. maja 2022. godine u Dubrovniku bilateralni sastanak sa predstavnicima Univerziteta u Dubrovniku (Pomorski odjel), kao ciljnom grupom visokoobrazovna i istraživačka institucija.

Projektni tim Pomorskog fakulteta Kotor predstavio je NAUTICA CBC projekat, aktivnosti i planirane ishode, rezultate i pozvao profesore Univerziteta u Dubrovniku  da učestvuju  u drugom dijelu aktivnosti osposobljavanja (A.T.1.6.). Njihova  ključna uloga je prenos znanja i iskustava na učesnike te pružanje održive platforme za istraživačke aktivnosti i buduće obrazovanje u području nautičkog turizma u prekograničnoj regiji. Ova razvijena saradnja unaprijediće kvalitet rezultata projekta NAUTICA CBC.