Promjena termina i lokacije nastave i pravila oko bodovanja kursa

Kurs 2021/22

Nastava prelazi u novi termin utorkom u 16.15 u Sali 308. Počinjemo u ovom terminu od utorka 19.X 2021.

Ocjenjivanje na kursu ćemo obaviti kroz tri testa i jednog rezervnog. Testovi obuhvataju gradivo, približno dvije nedjelje prije dana kada se test drži. Dana kada je test biće nastava, test će trajati oko jednog školskog časa a postoji mogućnost da dio testa se radi u obliku „take-out exam-a“.

Test I

1. novembar obuhvata gradivo zaključno sa traj (trie) strukture a bez Aho-Corasick algoritma.

Nosi 33+5 poena (5 poena je za praćenje nastave u pet termina)

Test II

1. novembar obuhvata gradivo zaključno i uključujući algoritme najkraćeg puta kod grafova

Nosi 33+3 poena (3 poena je za praćenje nastave u tri termina)

Test III

1. decembar zaključno i uključujući drveta koja nisu prikazana preko samoreferentne strukture

Nosi 33+3 poena (3 poena je za praćenje nastave u tri termina)

Nema nastave 21. decembra.

Uočite da imamo na raspolaganju 99 poena za testove i 11 za praćenje nastave što čini 100. Boduje se naravno samo 100 poena. Međutim, nema ocjena E te je najniža prelazna ocjena D sa 60 poena!

Studenti koji eventualno ne polože ili nisu zadovoljno ocjenom mogu da rade 28. decembra rezervni test koji nosi 33 poena bez poena za praćenje nastave. Ovaj test uključuje ostatak gradiva i mijenja u bodovnom saldu najslabije urađen od regularna tri.

U januaru se mogu obnavljati pojedinačni testovi ali nije preporučljivo.

PREDMETNI NASTAVNIK