Konkurs za učešće studenata magistarskih studija univerziteta u Crnoj Gori na Zimskoj školi: Izazov ekološke održivosti za morska priobalna područja

U okviru projekta „SMART ADRIA Blue Growth“ koji se finansira u okviru EU Programa prekogranične saradnje Italija-Albanija-Crna Gora, organizuje se Zimska škola o plavom rastu: Izazov ekološke održivosti morskih obalnih područja. Ministarstvo ekonomskog razvoja Crne Gore kao vodeći partner na projektu SMART ADRIA omogućiće učešće na Zimskoj školi za 3 studenta magistarskih studija na univerzitetima u Crnoj Gori, za koje će biti pokriveni troškovi učešća na seminarima, putni troškovi, kao i troškovi boravka u Italiji za vrijeme održavanja Zimske škole.

Zimska škola će biti održana u gradu Termoli, u Italiji, u periodu od 16. do 18. februara 2022. godine u organizaciji Univerziteta Molize.

Radni jezik zimske škole je italijanski jezik, uz simultani prevod na engleski jezik.

Rok za podnošenje elektronskih prijava je ponedjeljak, 17. januar 2022. godine do 14 h, putem e-mail adrese rosanda.jocovic@mek.gov.me.

Više informacija i kriterijumima i apliciranju se nalazi na stranici Ministarstva ekonomskog razvoja Crne Gore.